פעילות הורים וילדים היא מהחשובות ביותר להתפתחות תקינה של הילדים, כל שכן שמדובר במפגש שיאצו אשר מעצים את החוויה המשפחתית.

 

בגילאי 5-9 חווים הילדים שינויים אמיתיים - ראשונים של גדילה, בהם נדרשים לשלב יכולות למידה, לקיחת אחריות עם הסתגלות למסגרת שכבר אינה חממה, בנוסף בגיל זה מעצבים את האישיות. השינויים הרגשיים הרבים, דרך התמודדותם עם קשיי למידה וריכוז, ההשתייכות החברתית, הדימוי העצמי הם שיקבעו את הצלחתם.
השיאצו יכול לעזור לילד במצבים אלו כטיפול רגשי, אשר מחזיר לילד את הבטחון האישי. השיאצו יכול להוריד סימני מתח שאינם נראים על פני השטח ולשחרר את פעילות השרירים. בנוסף משלבים בשיאצו תרגילים מיוחדים לאיזון גוף ופעילות המוח הלקוחים מאומנויות לחימה, אשר מחזקים את התודעה של הילד לעצמו ולדרך התנהגותו ומשפרים את הריכוז, קואורדינציה והיכולת הארגונית.

סדנת שיאצו הורים וילדים היא דוגמה לקשר פורה בין הורים לילדים, הילד צריך לעמוד במשימות מגע לא פשוטות, כגון להוביל את ההורה שלו במרחב, לתמוך את ההורה בגבו, ההורה סומך על הילד ועוצם את עיניו, ההורה מעודד את ילדו להצלחה, הילד לוחץ על גופו של ההורה עם הידיים, מרפקים, כפות רגליים, מתגלגל עם גופו ועוד.

מטרת הסדנא :
1. העמקת הקשר הורה וילד
2. כיצד מגע יכול לשפר תקשורת בין משפחתית.
3. השיאצו כאמצעי לחיזוק בטחון עצמי.
4. טיפול חוויתי מעשי בשיאצו.
5. תרגילים לבית

 

פעילות מהנה להורים ולילדים כאחד !

מעונין שניצור איתך קשר אודות המוצר?