שוב דלקת באוזניים? שוב אנטיביוטיקה?

בית אדם חוה מציע טיפול אחר,טבעי ונעים לדלקות אוזניים.

מאת: ורדה נקר

מהם נרות הופי?
אלו הם נרות חלולים בצורת קונוס עשויים מבד פשתן או כותנה טבולים בדונג דבורים. הראשונים שהשתמשו בהם היו האינדיאנים על כן שמם, כשם השבט, הופי ,פירושו איש שלו,רגוע ונינוח. כמו כן השתמשו בו גם המצרים הקדמונים, הטיבטים, הסינים והמטרה הייתה לטהר את הנפש ולפתוח חסימות אנרגטיות. 

כיצד מתבצע הטיפול?
המטופל שוכב על הצד, מכניסים את הנר בעדינות רבה לתעלת האוזן החיצונית ומדליקים את הקצה. הבעירה גורמת לשאיבה עדינה של נוזלים ושעווה עודפת מהאוזניים. החום העדין של הנר מבצע סטימולציה לדם וללימפה באזור וכך מחזק את מערכת החיסון. הטיפול מאזן את הסינוסים ומשווה את הלחץ שבראש לבין האוזן.  הטיפול בכל אוזן נערך בין 10 ל-15 דקות.   בזמן הטיפול לא מרגישים כלום חוץ מרחש עדין ונעים של בעירת הנר, שיוצר שקט פנימי ומרגיע. הטיפול מיועד לכל גיל החל מ-3 חודשים. הנרות לילדים קטנים יותר מהנרות למבוגרים.

באילו מצבים מומלץ לטפל?

- דלקות אוזניים חוזרות
- קשיי שמיעה
- שלב אחד לפני ניתוח כפתורים
- הצטברות נוזלים באוזן תיכונה
- כאבי סינוסים
- שחרור לחץ וסטרס
- אלרגיות
- טיניטוס
- כאבי גרון
- כאבי ראש כרוניים ומגרנות
- פגיעה בשיווי משקל
- בעיות קשב וריכוז כתוצאה מהפרעות באוזניים
- נחירות
 

באילו מצבים הטיפול לא מתאים?
- כשיש כפתורים או נקבים בעור התוף.
- זיהום או דלקת בעור האוזן החיצונית.
- זיהום חמור בדרכי הנשימה.
- ציסטה באוזן.

מתוך ניסיון אישי וקליני, התוצאות מדברות בעד עצמן. לפעמים, לפי צורך המטופל, אנו משלבים דיקור, עיסוי האזור, צמחי מרפא ותזונה נכונה.  אצל ילדים בעיקר, בית אדם חוה ממליץ על הטיפול בנרות הופי עם שינוי תזונתי, כדי להעלים לגמרי את התופעות וכדי שהן לא תחזורנה.