הידעתם כי השיאצו יכול לעזור לבעיית קשב וריכוז?

האם ילדכם סובל מהפרעת קשב וריכוז? הורים יקרים – שימו לב ! סביר להניח שהפרעה זו קיימת גם אצלכם.

מאת: מנשה חי נקר

מהי הפרעת קשב וריכוז? הפרעת קשב וריכוז מאובחנת כהפרעה נוירולוגית. היא בעיה המעסיקה הורים ומשפחות רבות. הפרעת קשב וריכוז הינה שם כללי לבעיה נרחבת אשר מחולקת ל-3 קטגוריות: 

בעיית הקשב ADD ללא היפראקטיבית, כוללת: בעיה בארגון, יכולת קשב חלשה וקושי בהבנת המשימות הלימודיות, יכולת ריכוז מועטה, "מורח" את שיעורי הבית, מחסיר פרטים חשובים, מאבד חפצים, מוסח בקלות ע"י גורם חיצוני. ילדים אלו קשה לאבחן כיוון שמדובר בילד שקט וחולמני יותר מאשר מפריע.

היפראקטיביות ADHD: חסר מנוחה, תזזיתי, אינו יושב במקום, כשיושב מזיז בחוסר שקט ידיים או רגליים, עוזב את הכיתה לפני תום הפעילות, מתקשה להשתלב במשחק, פועל מיידית לפני שחושב, דברנות יתר.

אימפולסיביות חסר סבלנות: עונה לשאלות לפני השלמתן ע"י השואל, מתקשה לחכות לתורו, מפריע לאחרים בשיחה או במשחק, תחושת רעב שתוקפת אותם, סיפוק מיידי, צורך עז במתוק.

ילד אחד מתוך עשרה ילדים מאובחן ADHD ומטופל בריטלין. ADHD אינו קשור לבעיה באינטיליגנציה של הילד. הפרעה זו קיימת גם אצל מבוגרים בכל הרמות. האבחנה הטובה ביותר מסתמכת על שאלון קונורס למילוי המורה ושאלון למילוי ההורים. במידה ויש התאמה בין השאלונים ניתן לקבוע כי קיימת הפרעה ובחוסר התאמה פונים לאיבחונים אחרים (פסיכודידקטים ו-TOVA).

במרפאתנו אני רואה קשר תואם בין הילד להורה בהפרעת הקשב, אני רואה זאת בתקשורת הלקויה או בקצר שבהעברת מסרים בין ההורה לילד. בעוד ההורה נושא תסמינים חבויים הדומים לזה של הילד, אצל הילד הכול גלוי ומוחצן. הורים שימו לב! חוסר בהצבת גבולות, חוסר בפרגון רגשי ופיצוי במתנות חומריות, קושי בארגון ותכנון קדימה, חוסר משימות יומיומיות, כל אלו מגבירים את הפרעת הקשב אצל ילדכם. הפרעת הקשב אצל ילדיכם מעייפת אתכם ולוקחת מכם תשומת לב תובענית. ההורים נוטים להיות רכים וסלחניים ומוותרים על עקרונות של עבודה עצמית, תכנון של זמן, גבולות של מותר ואסור, שינוי בהרגלי אכילה ועוד. בהמלצתנו הורים רבים שמביאים את ילדם ומבקשים את עזרתנו מגיעים בנפרד למרפאה לקבל הדרכת הורים. אנו ממליצים ששני ההורים יגיעו יחד ויעשו עבודה משותפת. אנו מאמינים כי הורים שהחליטו לטפל בילדם בדרך אנרגטית לא מן נמנע שירצו לשפר דברים בעצמם. התוצאות מדברות בעד עצמן! הורה שמתקדם מתקשר טוב יותר עם ילדו, מאיץ את תהליך הטיפול בקשב וריכוז. זה כשלעצמו מרפא יותר מ 50% את הבעיה.
 

  

 

השיאצו כלי טיפול רגשי הגורם לאיזון פנימי אנרגטי באמצעות נקודות לחיצה והשפעה חיובית ומחזקת על הגוף והנפש כאחד. טיפול זה ידוע בסגולותיו המרגיעות, לכן בטיפול זה יכול הילד להגיע לתחושת חיבור עם ה"אני" (המרכז) שלו, בעוד שחווית המגע התומך והסמכותי מחזקות את בטחונו.השיאצו מוביל את ילדכם למצב שבו אינו צריך להלחם נגד עצמו או נגד הסביבה ועם זאת מקנה לו את תחושת הריכוז באמצעות חיבור לכוח הצ'י (בסינית כוח חיות הנפש).

כיצד השיאצו פועל? הלחיצות בשיאצו עובדות על החלק של התת מודע. טכניקות הלחיצה מעוררות קשיים רגשיים מודחקים מהתת מודע אל המודע, אותם קשיים שהילד לא מצליח לבטא, ילד עם בעית קשב רואה לנגד את הדרישות הגבוהות של המסגרת ומצד שני רואה את החוסר שלו להצליח בתוצאות המבחן, בביצוע משימות.