• סדנת שיאצו לילדי הגן (גילאי 2-3)

    סדנת שיאצו לילדי הגן (גילאי 2-3)

השיאצו חיוני ויכול לתרום רבות, בעיקר במסגרות החינוך הצעירות יותר (גילאי 2-3), כאמצעי לחיזוק, ההתקשרות עם הסביבה, עידוד יכולות ההבעה העצמית, ושיפור תחושת הביטחון של הילד. במהותו השיאצו מבוסס על מגע שמכבד את גבולות האחר, מעודד נתינה, שיתופיות והעדר תחרותיות.

 

חוג שיאצו במסגרת הגן הפרטי, ייחודי במהותו ונמשך כשנה, הוא מתבצע בשעות הפעילות הרגילות של הגן. חשיבותו שהוא
מתקיים ברצף אחת לשבוע. הילדים מופעלים בהנחיה קבוצתית ואינם מקבלים טיפולים פרטניים אלא רק במסגרת החוג. כיוון שאינו ככלל החוגים מוסיקה, ספורט, טבע, לחוג השיאצו ערך מוסף אחר, שייעודו לעזור בהתפתחות תקינה ובריאה של הילדים עם הדגשים במס' תחומים ספציפיים:

1. הביטחון העצמי – החוג מפתח את יכולתו של הילד לתת ולהעניק, לומד להבחין בהשפעה החיובית בנתינה לילד אחר. עם התקדמות החוג ההרגשה לגבי היכולת לתת הולכת ומתבססת והיא מקנה בטחון עצמי, כאשר הילד מיטיב עם הסביבה שלו זה בטחון עצמי אמיתי.

2. עידוד ההקשבה וביצוע מרבי של משימות – להקשיב להוראות הטיפול, לכבד את גבולות האחר, המגע הוא מסגרת להשתחרר ולהביע ומצד שני במגע יש לי אחריות באמצעותו אני משפיע על האחר.

3. הכרות מעמיקה עם גוף – הכרות עם חלקי הגוף השונים אלה שנראים ואלה שפחות, מיקומם, למה משמשים, כיצד ניתן לחזק אותם, מה גבול התנועה של כל אחד מהם, מהו שיווי משקל נכון על פי תנוחות הגוף, כיצד משיגים שליטה יותר טובה בגוף וחלקיו השונים.

4. חיבור לילד מתוך עולמו העשיר – השילוב בין מגע לעולם הדמיון הם הפתח לעולם האנרגטי. העולם האנרגטי מכיל את הרגשות וביטויים. אדם אנרגטי הוא אדם שמביע נכון את רגשותיו. הזדהות של הילד לסיפורים שהוא מכיר מתוך הגישה כי ילד בשלב זה של חייו יותר פתוח לעולם האנרגטי מאשר אדם בוגר שאינו פתוח אינו  מודע ומקובע במחשבתו, אינו מתחבר לעולם לכן יש לעבוד מתוך עולמו ולא לדאוג שיתחבר לעולם המבוגר.

5. מעקב אחרי הילד והתפתחותו – המדריך בשיתוף צוות הגן (גננות וסייעות) יעקבו אחרי התפתחות הילדים במשימות השונות. הילד מקבל שיעורי בית בדפי הנחיה ועושה פעילות בבית יחד עם ההורה. ההורים יעודכנו בפעילות שנעשית בגן. במקרה הצורך המדריך יפנה את תשומת לב הגננת לקשיים אצל ילדים מסוימים, על מנת לעזור לילד להשתפר ולהתקדם.

 

 

מעונין שניצור איתך קשר אודות המוצר?