סדנת שיאצו לכיתות ב'-ד' בבית ספר, בחסות קופת חולים כללית וכללית משלימה, בשיתוף עם מנשה חי נקר מ-"אדם חווה", חוו הילדים יחד עם הוריהם, מפגש שיאצו מרתק לפעילות של אחה"צ. הסדנה ממחישה עבודה משותפת בין ההורה לילד. הסדנה עוסקת בנושא הפעלת לחץ שווה, כיצד מגיעים לשיוויוניות בין נותן למקבל ומדוע חשוב להגיע לשיוויוניות?
השיאצו אינו דורש הפעלת כוח פיזי רב, אלא פועל לפי עקרון ההשענות, הפעלת לחץ באמצעות משקל הגוף ובנוסף יש לדעת את נקודת מרכז הגוף, הנקראת ביפנית Tan den (נמצאת במרחק שתי 3 אצבעות מתחת לטבור), ריכוז תשומת הלב בנקודה זו יוצר פיזור שווה של אנרגיה בגוף כולו, לכן טיפול השיאצו אינו מעייף ואינו דורש מאמץ מצד הנותן. בתמונות ניתן לראות הורה וילד לוחצים ונשענים אחד על השני, ומתרגלים את עיקרון הלחץ השווה, מה שאומר שבעבודה האנרגטית הלחץ שמפעיל הילד והלחץ שמפעיל ההורה הוא שווה. ניתן לראות כי בפניהם של הילדים ניכרת הנאה, חוסר מאמץ ונינוחות, שלווה, לעומתם ההורים מתמסרים כאילו שאדם מבוגר ומנוסה מטפל בהם.

על פי עיקרון השיוויוניות, ידועה התופעה בקרב מטפלים, כאשר מטפל השיאצו מגיע "חצי חולה" לטיפול ויוצא מהטיפול בריא ושלם. לעומת זאת אם הוא מטפל במצב חלש מאוד או בזמן מחלה, יצא מן הטיפול מותש עוד יותר והמטופל שלו עשוי להגיב בהחריפת סימפטומים . כיצד ניתן להסביר את התופעה?
השענות נכונה מצד המטפל תיצור זרימה אנרגטית טובה, תוך כדי שהוא מקפיד להיות בציר המרכזי של גופו, זרימה זו מיטיבה עם המטפל והמטופל כאחד. גופו של המטופל משדר פידבק חיובי ובאופן הפסיבי של עצמו, נפתח דרך איזורי הלחיצה והמגע כמו שנפתח הפרח אל האור.

הסוד הוא כשרוצים להשפיע באופן חיובי על מישהו אם במגע או בשיחה, יש להשוות את צורתך למקום בו הוא נמצא, כך תקרב אותו אליך.

מעונין שניצור איתך קשר אודות המוצר?