• סדנת שיאצו לתלמידות מחול

    סדנת שיאצו לתלמידות מחול

סדנת שיאצו לרקדניות מחול במתנ"ס גדרות כיתות ז'-ח', היא סדנה המשקפת את יתרונות השיאצו הרבים והשילוב של לימוד השיאצו בתחומים שונים. הפעם מדובר בקבוצת בנות אטלטיות, גמישות, נמרצות, אם כך מהם יתרונות השיאצו בתחום הריקוד?

שיאצו ותנועה: מטפל שיאצו מוסמך לומד את טכניקות הטיפול במשך 3 שנים, במקביל עוסק בלימודי תנועה. התנועה היא החלק החשוב ביותר לצורך בניית יכולות ריפוי. בכל שיעור שיאצו מיישמים אפליקציות שונות של תנועה. מרבית תרגילי התנועה לקוחים מאומנויות הלחימה המזרחיות. והם: תנועה מדיטטיבית - תנועה איטית כמו בטאי צ'י, המתרגל שם לב לפרטים המדויקים של התנועה בחיבור עם הנשימה. תנועה בזוגות -ליצירת זרימה והרמוניה תורם בפיתוח ההקשבה. תנועה ואנרגיה - מתרגלים טכניקות תנועה המיוחדים לחיזוק האנרגיה בגוף (עבודה עם צ'י) יחד עם תרגילים לחיזוק יציבה. תרגילים אלו ואחרים הופיעו בסדנה, בהמשך תרגלנו שיאצו בזוגות ולמדנו שדרך הפעלה נכונה של הגוף, המטופלת חשה אנרגיה שזורמת דרכה עם השפעה חיובית שעוזרת "לנקות את הראש" ולהשקיט את המוח השופט.
שיאצו והרפיה: השיאצו ברובו מתבצע ללא מאמץ גופני. גם המחול בדומה לשיאצו נעשה מתוך תנועה זורמת. תרגול נכון של תנועה מתחיל מהרפיה של מתח בשרירים, שכן אז ניתן לנצל את פעולת הכיווץ וההתרחבות של השריר עד המקסימום. לפעמים במהלך תרגול קורה ששריר נתפס דווקא בזמן הרפיה, דבר זה מראה שרמת המתח בשריר היא מוגברת וכרונית, פעולת ההרפיה זרה לשריר, השריר מגיב להרפיה בפעולה נגדית חריפה של כיווץ. כדי להפחית את רמת המתח מהשרירים חשוב לדעת להרפות, נכון הדבר גם בריקוד אינטנסיבי כאשר שרירים מתכווצים או מתקשחים ולא ניתן להפיק מהשריר את מירב התנועה.

 

שיאצו ובריאות: השיאצו מטפל בהצלחה מרובה בנזקי הגוף הנובעים מעיסוק מופרז בספורט וריקוד בגילאים צעירים. בגיל הטיפש עשרה מרגישים שאין גבול ליכולת הגוף, הגישה שהגוף מתחשל ויספוג הכל היא מחשבה מזיקה, שכן בגיל זה המודעות לעבודה נכונה עם הגוף ולחשיבותה לבריאות אינה תופסת מקום המחשבה. אף אחד לא חושב איך לשמור בתחזוקת הגוף לטווח זמן ארוך, אלא קיים הרצון להגיע להישגים מרשימים או שבריקוד מקפידים על תנועות יפות ואלגנטיות, ומנצלים את הגמישות של המפרקים הרכים עד תום, אך לא חושבים איך יראו וירגישו מפרקים אלו בעוד 15 שנים, כשהגוף כבר לא יהיה פעיל. עומס בפעילות גופנית בגילאים צעירים יגרום לנזקי הגוף הבאים: בעיות יציבה, העמסת משקל על השרירים, פגיעת ע"ש, מתיחות שריר, מתח רב כרוני בגידים.

מעונין שניצור איתך קשר אודות המוצר?